Szukaj na tym blogu

Gdzie pojechać na wakacje?

Autorem artykułu jest Monika Kowalik


Jednym z kierunków letniego wypoczynku coraz częściej staje się Malta, największa z maltańskich wysp. Dzieje się tak za sprawą coraz liczniejszych ofert biur podróży i coraz tańszych biletów lotniczych do tego kraju.
Malta to nie tylko plaże, ale również cały szereg zabytków, ciekawych miejsc, imponujących portów i zapierających dech w piersiach punktów widokowych. Do najładniejszych i wartych zobaczenia miejsc zaliczyć można: Pałac Wielkich Mistrzów, Grand Harbour, Palazzo Falzon, Katedra św. Piotra czy Muzeum katedralne.
Malta to również plaże. W związku z tym, że plaże na Malcie nie są duże i w większości kamieniste, przed wyjazdem dobrze jest zorientować się, w którym regionie i w jakiej odległości od hotelu znajdują się te najładniejsze i piaszczyste, pozwalające na komfortowy wypoczynek. Najlepsze plaże to: Golden Bay, Gnejna Bay, Anchor Bay czy Paradise Bay.
Będąc na Malcie dobrze jest zwiedzić całą wyspę, nie ograniczając się jedynie do docelowego miejsca. Każdy region tej malowniczej wyspy oferuje swój niepowtarzalny klimat. Dobrym pomysłem jest również jednodniowa wycieczka na Gozo, mniejszą, sąsiadującą z Maltą wyspę, która zachęca pięknymi widokami. Najbardziej charakterystycznym miejscem tej małej wyspy jest Azure Window położone na przylądku Dwejra. Jest to ukształtowany przez naturę bardzo duży łuk skalny, przez który przepływa błękitna woda. Doskonale oddaje on piękno spotkania wody z lądem. Wydrążone w skałach prześwity, ze względu na swoją niepowtarzalność, co roku przyciągają rzesze turystów.
Malta to także szereg atrakcji dla najmłodszych turystów, wśród najbardziej znanych i lubianych wymienić można Popeye Village i Mediterraneo Marine Park.
Zwiedzanie miast Malty i wszystkich ciekawych miejsc jest łatwe, ze względu na dobrze rozwiniętą komunikację miejską i liczne wypożyczalnie samochodów, które pozwalają na szybkie i niedrogie wypożyczenie samochodu. Również dotarcie na Gozo nie dostarcza problemów. Wszystko to sprawia, że ten wakacyjny kierunek pozostawia naprawdę miłe wspomnienia.
---
Redaktor serwisu http://miniguide.pl/

Artykuł pochodzi z serwisu
http://artelis.pl/artykuly/48267/gdzie-pojechac-na-wakacje

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz